FIRMA MENTEL RADZI! CZ.2 WAŻNE WSKAZÓWKI PRZY ZAKUPIE ZLEWOZMYWAKA

okap kuchenny bielsko

Wysoka cena nie razi już klientów. Często jesteśmy gotowi wydać więcej za coś, co będzie służyć nam na lata i dodatkowo łanie wyglądać. Sprawa wyposażenia kuchni jest bardzo istotna, gdyż tam spędzamy bardzo dużo czasu przygotowując posiłki. Dobór odpowiednich sprzętów, mebli i akcesoriów jest więc bardzo ważny. My skupmy się na doborze odpowiedniego zlewozmywaka. Czym powinniśmy się kierować przy jego zakupie?

Sposób montażu

Wyróżnić tu możemy trzy typy montażu zlewozmywaków:

  • nakładany inaczej nasadowy – wystarczy nałożyć na dostosowaną do tego szafkę. Ważne jest przy tym uszczelnienie przestrzeni między ścianą a zlewozmywakiem;

  • wpuszczane, wbudowane – przed zamontowaniem trzeba wyciąć w blacie kuchennym specjalny otwór, zabezpieczyć brzegi blatu silikonem i później umieścić zlewozmywak. Jakie mamy zalety takiego sposobu montażu? Przede wszystkim brak wystających krawędzi i kantów, gdyż taki zlewozmywak „stapia się” z blatem w jedną część. Brzegi zlewozmywaka ściśle przylegają do blatu, dzięki czemu nie ma żadnych szpar;

  • podwieszane – także wymagają wycięcia otworu w blacie i montuje się je od dołu.

Materiał zlewozmywaka

Jeśli ma być to zlewozmywak stalowy powinniśmy wiedzieć, że im grubsza stal tym lepsza. Najlepiej jakby miała ona od 0,8 do 1 mm grubości. Ważne, aby była ona bezpieczna, ze względu na styczność z żywnością. Zlewozmywak zawierający w sobie ponad 13% chromu to zlewozmywak ze stali nierdzewnej. Tego typu stal jest odporna na korozję elektromechaniczną. Na rynku mamy również dostępne zlewozmywaki z tworzyw mineralnych, tzw. zlewozmywaki granitowe. Im więcej w ich składzie kamieni naturalnych tym jest on oporniejszy na wysokie temperatury i wytrzymalszy.

Rozmiar ma znaczenie

Bardzo duże znaczenie na wielkość zlewozmywaka. Wyznacza go szerokość szafki – 40, 45, 50, 60, 80, 90 cm. W naszym nowym katalogu Specjalista 2017 – Blanco znajdziecie właśnie taki podział zlewozmywaków, co na pewno jest dużym ułatwieniem. Na rynku mamy dostępne zlewozmywaki 1-komorowe, 1,5-komorowe, 2-komorowe i 2,5-komorowe oraz wersje z ociekaczem lub bez. Do zlewozmywaków dostępne są również różne akcesoria – np. odsączarka, deska, korek automatyczny czy kosz wielofunkcyjny.

Bateria

Nie zawsze bateria która nam się podoba będzie pasować do naszego zlewozmywaka. Ważne są tu takie kwestie jak wystrój kuchni, wielkość oraz rodzaj zlewozmywaka. Ważnym parametrem jest tu perlator który umożliwia oszczędzić nawet do 50% wody oraz blokada gorącej wody. Warto dodać, że możesz wybrać baterię w takim samym kolorze w jakim nasz zlewozmywak.

Jak widzisz jest wiele ważnych aspektów, którymi musisz się kierować przy doborze zlewozmywaka. Ma on służyć na lata. Nie sugeruj się tylko wyglądem, kolorystyką czy ceną. Ważna jest przede wszystkim jego trwałość, solidność, wytrzymałość i sposób pielęgnacji. Jeśli dalej zastanawiasz się jaki wybrać zlewozmywak, koniecznie odwiedź nasz salon firmowy, gdzie nasi doradcy z pewnością pomogą Ci wybrać odpowiedni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *